Сайт Полтавської обласної організації Національної спілки письменників України

21.1.17У рамках проекту Полтавської обласної організації НСПУ «Сучасний медіасвіт як простір для творчості активної молоді» упорядковано і видано брошуру «Абетка медіакультури». Над укладанням працювала кафедра журналістики ПНПУ ім. В. Г. Короленка. Серед упорядників: Світлана Семенко, Марина Свалова, Сергій Шебеліст, Оксана Зелік, Леся Лисенко.
Проект реалізований за фінансової та інформаційної підтримки Полтавської облдержадміністрації, Полтавської обласної ради та Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської облдержадміністрації.
Інформація є невід’ємною частиною нашого життя. Володіння нею дає велике благо – знання. Водночас вона є зброєю, ціль якої – розум людини, її переконання і поведінка. Сучасні медіа давно стали провідниками в інформаційному світі, відбирають найбільш важливе, актуальне, корисне й цінне, а значить формують картину світу, визначають наше бачення, сприйняття, розуміння того, що нас оточує.
Нині завдання кожного – навчитися ефективно та безпечно взаємодіяти із системою мас-медіа, яка активно вдосконалюється на технічному і методологічному рівнях. Уберегти себе від негативного впливу пропаганди, маніпуляцій та інших інформаційно-психологічних технологій можна лише за умови постійної медіаосвіти, яка формує медіакультуру особистості як здатності людини ефективно взаємодіяти з мас-медіа, адекватно поводитися в інформаційному середовищі. Це особливо актуально в часи ведення інформаційних, смислових та гібридних війн.
Довідкове видання «Абетка медіакультури» пропонує кожному читачеві, не залежно від віку і освіти, поглибити, систематизувати свої знання про сучасний медіа світ, постійно удосконалювати їх.
Брошура має дворівневу структуру: одночасно із тлумаченням окремих понять, які характеризують найбільш актуальні медійні явища, подано ознайомлювальну інформацію про авторитетні, цікаві та корисні традиційні і новітні видання, радіо- та теле- канали, які, сподіваємося, допоможуть вам зорієнтуватися в інформаційному вирі сьогодення.
Прес-служба ПОО НСПУ

0 коментарі:

Дописати коментар