Сайт Полтавської обласної організації Національної спілки письменників України

Пономаренко Л. Нехворощ : Новели та повість / Любов Пономаренко. – Полтава : Дивосвіт, 2016. – Вид. 2-е. – 192 с.
У новій книзі «Нехворощ» відомої української письменниці Любові Пономаренко переплітаються найкращі традиції реалістів, імпресіоністів, експресіоністів, сюрреалістів. Характери героїв вияскравлюються переважно на рівні емоційно-інтимних рефлексій на драматичні повороти долі, ситуації на межі життя і смерті. Таємниця, подих якої відчутний майже в кожному творі письменниці, проектується на взаємопроникнення реального й потойбічного. 
У повісті «Нехворощ» дві самотності долають простір і позапростір назустріч одна одній, мають зазирнути в серце темряви і світла, щоб збагнути: «дім людський не на Землі, а в душі» і «кожен має здолати свій дім».

Степаненко М. Сучасні письменники Полтавщини : довідник / Микола Степаненко. – 2-ге видання, змінене і доповнене. – Полтава : ФОП Гаража М. Ф., 2016. – 112 с. : іл.
У довідникові викладено коротку історію Полтавської обласної організації Національної спілки письменників України, вміщено відомості про сучасних письменників Полтавщини.



Плотникова Р. Реквієм для Рози : роман / Раїса Плотникова. – Харків : Фоліо, 2016. – 251 с.
Основна історична складова «Реквієму для Рози»  старі листи. Актриса колишнього театру Садовського, піаністка, пише коханому послання в безвість, змальовуючи жахіття свого існування у Києві на початку 30-х років ХХ століття. Чекісти змушують її працювати прибиральницею і після допитів замивати криваві сліди катувань у підвалі «черезвичайки», а пізніше  супроводжувати знущання над людьми грою на піаніно. Уже в наш час ці листи майже столітньої давності потрапляють до рук скромного доцента, викладача історії. У вирі сучасного життя він іде слідами авторки пожовклих аркушів, переживає власну драму, шукає паралелі в подіях минулих років і знаходить своє кохання вже у круговерті Революції Гідності. Хто така Роза, яку роль вона відіграла в житті юної актриси-піаністки і як переплелися складні перипетії життя героїв минулого і сьогодення, ви дізнаєтеся із нового роману Раїси Плотникової, який отримав спеціальну відзнаку «Вибір видавця» на міжнародному літературному конкурсі «Коронація слова – 2016».

Віценя Л. Прости за все… Одинадцять сходинок у вічність : художньо-документальна повість / Лідія Віценя. – 2-ге видання, перероблене і доповнене.  Полтава : Дивосвіт, 2016. – 240 с.
Талановита розповідь про життєву і творчу долю Сашеньки Путрі, яка в 11 років сягнула Вічності. Органічне поєднання художнього прозописьма зі спогадами сучасників, найрідніших людей юної художниці дають змогу впевнитися в духовній домінанті загальнолюдських і християнських цінностей.

Осока С. Нічні купання в серпні : коротка проза / Сергій Осока. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2016. – 224 с.
Перша прозова збірка Сергія Осоки здебільшого вибудувана на буттєвих сюжетах і образах тих людей, що за дитинства чи молодості пережили голодовку, а в часи своєї старості переживають інші напасті: недуги, безсилля, черствість, безвихідь, непорозуміння, відчуження. Автор майстерно пов’язує їх у стосунки з дітьми, онуками й правнуками  ще такими недосвідченими, а вже часом зарозумілими, і ці зв’язки, скріплені непозірною, непоказною любов’ю, проймають читача до глибини душі, повертаючи до свого приватного досвіду. Графічний реалізм і тонка лінія містики, неусвідомлене пробудження потягу до любощів і усвідомлення минущості любовних зваб, врода молодості і потворність старості, муки пізнання й гіркота розчарувань,  все згармонізовано разками слів на міцній волосіні задуму.

Фурса Н. Зінське щеня : оповідання та новели / Наталка Фурса. – Полтава : Дивосвіт, 2017. – 184 с.
Книга прози Наталки Фурси, у стосунку до поетичного досвіду автора, позначена хіба одним  такою ж високою культурою письма. У ній годі шукати ліризму, метафоричності,  це жорстоке, часом нещадиме препарування характерів, людських стосунків. Без авторських нарацій і присудів. А чуття слова мовленого, особливо у першому циклі збірки  книзі «Картата хустка»  остаточно надає оповіданню щасливої та рідкісної властивості викликати у читача безсзастережну довіру.
Канва книги другої  тонкий психологізм, світ внутрішніх рефлексій. Найліпший інструмет для того, аби показати, що коли розмову двох душ заступає поле герцю, то переможця бути не може.

Горицвіт Т. Міські пригоди Лісової Шишки / Тетяна Горицвіт. – Київ : АВІАЗ, 2018. – 128 с. 
Казкова повість для дітей дошкільного і молодшого шкільного віку. Головні герої казки – сучасні діти, а також лісові та міські тварини і рослини. Основний сюжет казки пов’язаний з пошуком загубленого друга. У книзі порушено низку питань про сімейні стосунки, взаємодію людини і природи, екологію міста, роль дитини у суспільстві. Книга містить короткий екологічний та природоохоронний словник для дітей.


Шкурупій В. Останній поріг : проза / Володимир Шкурупій. – Київ : Василь Бондарець (видавець), ПП «Майстерпринт» (друк), 2019. – 576 с.
В книгу «Останній поріг» увійшли оповідання й повісті, що побачили світ у книжках «Жива роса» (1987) та «Осіння горішина» (у 1990). Загальна тема творів Володимира Шкурупія  це своєрідний епос українського села 70-80-их років минулого століття, протистояння національних традицій людяності супроти цинізму, нагадування про важливість усвідомлення своїх коренів, любові до рідної землі, заглиблення в моральні витоки народної душі.
Прозаїк описує не стільки село, як глибину української душі в її переживаннях, тривогах, щирості, майстерно показуючи найтонші риси характеру героїв через влучні деталі в їх мові, вчинках, побуті. Його герої добрі, простодушні й щирі. Природа у творах автора виступає одухотвореною, ніби один із героїв, нерозривно вплітаючись у канву твору, увиразнюючи характер героя, описувану подію.

Снарська І. Два неба / Інна Снарська. – Полтава : Дивосвіт, 2020. – 148 с.
Член Спілки білоруських письменників, Національної спілки письменників України, авторка восьми книг поезії Інна Снарська майже 30 років живе в Україні, пише білоруською та українською мовами. Її україномовна поезія друкувалася в колективних збірках, альманахах, періодичних виданнях України. Увазі читачів авторка представляє різноманітні грані своєї творчості, серед іншого – ряд текстів на межі поезії та прози.

Осока С. Три лини для Марії : коротка проза / Сергій Осока. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2020. – 248 с.
Кожна новела Сергія Осоки  то маленька велика історія простої людини, яку, можливо, ніхто б і не помітив на цій землі, якби не уважний майстер слова. Бо він не просто пише, а створює кількома мазками тривимірну картину людського життя: здається, можна прислухатися і почути, як шелестить очерет, сплескує риба в ставку, як падають яблука, риплять старі двері, як змішується з вітром людське зітхання, приглушений сміх чи схлип. А ще можна відчути запахи  то густі і щільні, аж забиває памороки, то леткі і прозорі, як аромат квітки. Десь у цьому 3D-форматі можна побачити людину, з усіма її прекрасними і потворними рисами, з шорсткими поверхнями і глибокими западинами її бентежної душі. Здається, сюжети цих новел малі чи другорядні, але то лише ключ, який відкриває портал, через який потрапляєш у світ великої літератури.