Сайт Полтавської обласної організації Національної спілки письменників України

30.9.15

Дата: 30.9.15 ● Час: 14:25 ● Мітки: ,
Полтавська обласна організація Національної спілки письменників України за підтримки Інституту з міжнародного співробітництва Німецької асоціації народних університетів (DVV International), Міністерства закордонних справ Німеччини, громадської організації «Інформаційно-дослідний центр «Інтеграція та розвиток» в рамках проекту «Від руйнування до творення. Шляхи примирення в українському суспільстві» реалізує проект «Культурний простір – місце діалогу та взаєморозуміння».

           Днями відбулися перші тренінги в Полтаві: «Вирішення конфліктів: я серед інших» та «Культурний простір – місце діалогу та взаєморозуміння. Організаційні та методичні аспекти навчальних заходів». У навчанні взяли участь полтавські волонтери, представники обласного управління культури, журналісти, письменники, відвідувачі молодіжної експериментальної студії «Лтава», громадські активісти. Упродовж кількох днів говорили про конфлікт як явище, розмірковували, яку ключову роль він відіграє в житті людини й суспільства, розглядали види конфліктів та вплив стереотипів на порозуміння між людьми.
Такі ж тренінги на початку жовтня відбудуться на базі Луганського інституту післядипломної педагогічної освіти, який нині знаходиться у місті Сєверодонецьк. Учасники навчання, використовуючи можливості різних видів мистецтва, реалізують себе в якості організаторів і модераторів біографічних кафе «Історія пишеться людьми» та «Пам’ять, відображена в слові. Літературні діалоги», головною темою яких буде пошук шляхів примирення в українському суспільстві. 

«Підбір тем і форматів заходів ми здійснювали за безпосередньої участі представників цільових груп, у тому числі, переселенців із Луганської області, які нині проживають у Полтаві, вже знайшли житло, роботу й знаходяться на наступному етапі, висловлюють бажання влитися в суспільне життя області, хочуть спілкуватися й брати участь у різних культурних заходах. Серед них і тренер проекту Олена Бурім, яка на початку воєнного конфлікту на сході України переїхала до Полтави. У ході проекту ми хочемо показати наскільки важливі локальні культурні ініціативи, що допомагають людям, котрі пережили травми війни, трансформуватися із жертв у творців», – говорить керівник проекту, голова Полтавської обласної організації НСПУ Наталія Кірячок.
«Мистецтво перш за все торкається емоційної сфери, допомагаючи подолати шлях від відторгнення до співчуття. Воно впливає на розуміння людьми сутності конфлікту і його значення в житті, а також сприяє руйнуванню стереотипів у проблемних ситуаціях взаємодії з оточенням», – зазначила тренер Олена Гаран.

Олександр ПУШКО,
прес-служба ПОО НСПУ