Сайт Полтавської обласної організації Національної спілки письменників України

14.7.17

Дата: 14.7.17 ● Час: 16:11 ● Мітки: ,    Коментарів немає
«Програма захисту прав внутрішньо переміщених жінок «commUNITY» у Полтавській області» – так називається проект, який майже півроку виконує Полтавська філія Суспільної служби України за підтримки громадської організації «Фундація Прав Людини» та Фонду Чорноморського співробітництва (Black Sea Trust for Regional Cooperation).
Учасницями проекту стали двадцять жінок, переважно переселенки з Луганської та Донецької областей.
Розпочався ж проект із дводенної «Школи блогерства», на яку були запрошені в якості тренерів викладачі кафедри журналістики Полтавського національного педагогічного університету ім. В. Г. Короленка, Луганського інституту післядипломної педагогічної освіти, письменники, громадські активісти. Учасниці знайомилися з платформами для ведення блогу, інструментами дизайну та мультимедіа.
«Блогери – це лідери думок. Вони відображають настрої суспільства у своїх публікаціях, висвітлюють болючі теми, що стимулюють обговорення серед користувачів мережі Інтернет. Блоги змінили світ. Не лише світ Інтернету, а й весь глобальний світовий простір. Блоги перетворили мережу на платформу для спілкування, обміну досвідом та думками», – так звернулася до присутніх на «Школі блогерства» в Полтаві координатор проекту Наталія Кірячок.
Раніше свої думки та ідеї ми могли донести обмеженому колу людей: родичам, друзям, колегам. За допомогою блогу можна знайти однодумців, вибудувати платформу для розвитку своєї справи, досягти успіху і створити джерело доходу. Не так просто знайти свого читача, зацікавити, доступно викласти свої думки. Цікаву лекцію про навички з написання вдалих заголовків у рамках Школи для блогерів підготував відомий журналіст, викладач Сергій Шебеліст. Блог – це універсальний інструмент, який допомагає розібратися в собі і навколишньому світі, повірити в свої сили, розвиватися і досягати своїх цілей.
«Яким має бути власний блог? З яких рубрик складатися? Що має доносити читачам?» – на ці питання учасниці «Школи блогерства» шукали відповідь під час презентації власних сторінок, сайтів, блогів. Ідей виявилося чимало, вони були різні: від блогу для майбутніх батьків до сайту, який знайомить з виробами ручної роботи.
Нині в рамках проекту створено близько двадцяти блогів та сторінок у соціальних мережах, авторками яких є жінки.
Серед яскравих робіт такі: «Берегиня» – платформа для комунікації, пошуку корисної інформації для жінок (авторка – луганчанка Олена Донська, яка нині проживає в Полтаві); блог «Яскравий світ – бібліотека» – мистецька сторінка Полтавської обласної бібліотеки для дітей та юнацтва ім. Олеся Гончара; «Милотерапія» – блог про мистецтво виробів ручної роботи (авторка – луганчака Олена Пархоменко, яка нині мешкає в Полтаві); «Кольоровий експрес» – творчий блог письменниці Наталії Вишневської.
На сторінках блогів психологів Карини Тиморської та Катерини Нищетної батьки отримають поради від спеціалістів стосовно виховання дітей, а також можуть записатися на спеціальні тренінги та стати учасником програм особистісного розвитку.
Учасниці щотижня зустрічалися у форматі розмовного кафе, де в дружній атмосфері обговорювали такі теми, як от, наприклад, доступність отримання житла, важливість освіти упродовж життя та інші. На кожну зустріч обирали й тему практичного заняття, адже робота над власними блогами вимагала знань із фотодизайну, мови програмування.
Такі щотижневі зустрічі жінок-блогерок не лише дали поштовх для розвитку власного блогу, але й стали комунікативним майданчиком, де учасниці ділилися маленькими досягненнями. У такій щирій та теплій атмосфері народжувалися нові ініціативи та проекти. Під час чергового розмовного кафе учасниці поділилися своїми відгуками про проект.
Жінки, які є переселенками з Луганської та Донецької областей, все більше дізнаються про наш край, знаходять друзів, партнерів, хочуть стати повноправними членами громади. Містком між жінками-активістками громадських організацій Полтавщини, представниками влади та лідерками ініціативних груп жінок-переселенок став круглий стіл «Активність жінок-переселенок у полтавській громаді: реалії та виклики» в стінах Полтавської обласної державної адміністрації. Говорили тут про нагальні проблеми і виявилося, що серед них дуже багато спільних. Також ділилися успіхами вже зробленого та планами на майбутнє. 
Заступник начальника Управління культури Полтавської ОДА Валентина Вождаєнко значила, що діти внутрішньо переміщених осіб мають пільгові умови при вступі на навчання у різні гуртки Школи мистецтв, музичні школи м. Полтава.
Серед запрошених на круглий стіл була лідерка ініціативної групи «Полтава – Самодопомога», колишня луганчанка Наталія Діда. Група об’єднує вже більше 1000 сімей переселенців і є платформою для поширення інформації та спілкування.
За даними Міністерства соціальної політики України на кінець 2016 року у Полтавській області налічується понад 30 тисяч офіційно зареєстрованих осіб, які є вимушеними переселенцями. Із них 10 тисяч – люди працездатного віку, стільки ж пенсійного, 5 тисяч потребують працевлаштування.
Тож проблема працевлаштування є однією з найгостріших для внутрішньо переміщених осіб. Але в актуальності з нею може позмагатися проблема житлова. Це неодноразово підкреслювали під час зустрічі її учасники.
Переселенка з Луганщини Олена Бурім поділилася з присутніми своїми думками щодо можливих шляхів вирішення житлового питання: «Нам потрібно об’єднуватися і переймати досвід інших громадських об’єднань переселенців, які вже мають успішні практики отримання земельних ділянок, залучення коштів на будівництво».
У рамках проекту відбулася вулична акція «Мій новий дім – Полтава. Чи доступне житло для ВПО?», де на Соборній площі учасниці з пазлів склали герб Полтави.
«Це наша перша вулична акція, на якій ми хочемо привернути увагу до проблем переселенців. Зокрема, найважливішим для більшості внутрішньо переміщених громадян зі Сходу країни та Криму нині залишається житлове питання. І хоча в квітні ц.р. набрав чинності закон №4550, який передбачає, що держава сплачує половину вартості придбаного чи побудованого житла для учасників АТО і внутрішньо переміщених осіб, але й досі не зрозуміло як скористатися цією програмою, чи вона взагалі діє і який механізм звернення учасників переселенців за цією програмою, куди і з якими документами звертатися?» – говорять учасниці акції. 
Також активістки з числа внутрішньо переміщених осіб разом із полтавцями виготовили паперовий будиночок на знак того, що кредити на житло мають високі відсотки і для більшості українців власне житло є лише мрією. 
Голова Полтавської філії Суспільної служби України Ганна Кіященко зауважила: «Полтава – це місто, яке стало нині для переселенців домівкою, тому ми вирішили провести акцію саме таким чином. А складання пазлів, це такий собі символ, який говорить, що тільки разом і діючи спільно ми можемо захищати свої права та змінювати світ на краще». 
Прес-служба ПОО НСПУ

0 коментарі:

Дописати коментар